Andrzej Mackiewicz

Moje wykształcenie

Studia medyczne ukończyłem na Poznańskiej Akademii Medycznej w 1997 r. Specjalizację z psychiatrii uzyskałem w 2005 r. Zaraz po studiach rozpocząłem naukę psychoterapii na licznych kursach. W roku 2009 zakończyłem całościowe, czteroletnie szkolenie z psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim.

Jestem członkiem sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Pracę swoją poddaję superwizji.

Moje doświadczenie

Psychiatrią osób dorosłych zajmuję się od ponad 20 lat. Doświadczenie zdobywałem pracując w poradni zdrowia psychicznego i leczenia uzależnień, na oddziałach dziennych – psychiatrycznym jak i leczenia uzależnień, oraz w poznańskiej Klinice Psychiatrii. W 1999 r. tworzyłem od podstaw NZOZ Poranię Psychiatryczno-Psychologiczną Katharsis, która rozrastając się została przekształcona w Wielkopolskie Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsis w Poznaniu. W jej strukturach zorganizowałem Poradnię Zdrowia Psychicznego, Poradnię Leczenia Uzależnień, oraz Oddziały Dzienne- Psychiatryczny i Leczenia Uzależnień, na których prowadziłem konsultacje psychiatryczne współpracując z zespołem psychologów.

Moje podejście

Od samego początku moich rozmów z pacjentami było dla mnie jasne, że ważna perspektywa psychiatryczna nie tłumaczy w pełni doświadczeń i przeżyć osób, które się do mnie zgłaszały. Dlatego by lepiej je rozumieć, zacząłem się kształcić w psychoterapii. Na co dzień w pracy wykorzystuję obie perspektywy- psychiatryczną i psychoterapeutyczną. To tak jak spoglądając na świat, można patrzeć jednym okiem, ale kiedy się patrzy dwojgiem oczu, to widać lepiej. Obraz który uzyskujemy jest pełniejszy, a nasze działanie może być precyzyjniejsze, trwalsze i bardziej skuteczne.

W mojej pracy szukam indywidualnych rozwiązań, by pomóc moim pacjentom wrócić do równowagi, tak aby mogli pełniej czerpać ze swoich zasobów.